Kredyt gotówkowy może być zarówno jedyną możliwością otrzymania upragnionych pieniędzy jak i usługą, która zamieni się w prawdziwy koszmar jeżeli nie będziemy w stanie poradzić sobie z jego spłatą. Nie raz mogliśmy z pewnością usłyszeć o licznych przypadkach gdy ludzie mieli ogromne trudności z zaciągniętymi zadłużeniami i sprawy takie miały tragiczne zakończenia związane z sądem a nawet komornikiem.

Kredyt gotówkowy to jednak jeden z nielicznych produktów finansowych, który jest w stanie spełnić nasze oczekiwania gdy chcemy skorzystać z dodatkowej gotówki na dowolny cel. Dlatego jeżeli nie mamy innej możliwości, nie powinniśmy obawiać się podpisania umowy z bankiem, a po prostu dokładnie przeanalizować dostępne oferty i wybrać tą najlepszą. Mimo wszystko należy dołożyć wszelkich starań by kredyt z jakiego skorzystamy nie był obarczony dodatkowymi kosztami. Każdy bank ma obowiązek powiadomić zainteresowanego o całkowitym koszcie długu i warto skorzystać z tego, pytając pracowników instytucji lub samodzielnie przeglądając ofertę. Unikanie prowizji, opłat związanych z ubezpieczeniem kredytu, dodatkowych usług takich jak płatne prowadzenie konta osobistego, to niezwykle ważne kwestie gdy zależy nam na dobrym kredycie.

Kredyt gotówkowy jak podjąć dobrą decyzję o zadłużeniu?

Kredyt, szczególnie gotówkowy powinien być przez nas dokładnie przemyślany i zanim zdecydujemy się na konkretną usługę warto zastanowić się czego oczekujemy od oferty i jakie są nasze potrzeby. Wiele osób chętnie zaciąga zobowiązanie wyższe niż potrzeby jakie w danym momencie posiada. W ten sposób chcą pozostawić sobie możliwość do swobodnego rozdysponowania gotówki, najczęściej jest to jednak pretekst do tego by kupić kolejną rzecz, która być może wcale nie jest nam niezbędna, a większy kredyt to także wyższa kwota jaką musimy zwrócić w ustalonym terminie instytucji z jaką związaliśmy się umową. Dobry kredyt to zatem zadłużenie, które ograniczymy do swoich rzeczywistych potrzeb.

Na co zwracać szczególną uwagę gdy porównujemy kolejne usługi kredytów? Najważniejszym aspektem zadłużenia będzie to kosztów jakie poniesiemy za otrzymanie niezbędnej gotówki. W celu sprawdzenia ile kredyt będzie nas kosztować nie należy sugerować się wyłącznie informacjami zawartymi w reklamach. Oprocentowanie, które często nie jest wcale wysokie, może być jedynie elementem, który dopiero wraz z pozostałymi opłatami ukaże w pełni wartość kredytowanej sumy pieniędzy.

Kredyt gotówkowy bez haczyków

Znalezienie dobrego kredytu nie jest łatwym zadaniem i wie o tym z pewnością każdy kto już starał się o tanie zobowiązanie w banku. Mamy jednak możliwość dokonania wyboru i szereg licznych ofert kredytów w Polskich bankach wciąż poszerza się co sprawia, że instytucje muszę zabiegać o kredytobiorców. Tym sposobem łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej możemy zawrzeć umowę z bankiem na atrakcyjnych warunkach.

Wiele banków decyduje się na tymczasowe promocje dla swoich klientów. Są to często akcje związane z mniejszym oprocentowaniem, brakiem prowizji za udzielenie kredytu itp. Zanim jednak zechcemy zaciągnąć kredyt który jest udzielany na promocyjnych warunkach warto sprawdzić czy rzeczywiście będą one odczuwalne dla naszego portfela.

Udostępnij poradę

Komentarze 1

  • Radek
    2015-09-08 13:01:42
    Każdy kredyt ma jakiś haczyk ;) nie ma idealnych warunków