Nie masz pomysłu na to jak zdobyć gotówkę, a Twoje plany kosztują więcej niż znajduje się w Twoim portfelu? A może okazało się, że na horyzoncie pojawił się nieplanowany wydatek, którego nie unikniesz? Nie tylko Ty masz takie problemy. Statystyki pokazują, że co trzeci uprawniony Polak posiada już zadłużenie. Duża część tych zobowiązań to kredyty gotówkowe. Przez długi okres były one kojarzone z rozległym okresem oczekiwania na decyzję banku, a także nieatrakcyjnym oprocentowaniem. Obecnie jednak oferta kredytów jest tak bogata, że praktycznie każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Co zrobić by dostać kredyt gotówkowy?

Teoretycznie by otrzymać kredyt wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek. Możesz to zrobić przez internet, także na naszej stronie - gdzie masz dostęp do wszystkich interesujących Cię ofert. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i masz możliwość w krótkim czasie wysłać formularz do kilku banków. Pozwoli Ci to na dokładne zapoznanie się z warunkami kredytów, dopasowanych do Twojej sytuacji finansowej. Formularz wygląda podobnie niezależnie od tego w jakim banku staramy się o zadłużenie. Aby go wypełnić wystarczy, że przygotujesz swój dowód osobisty i zaświadczenie o otrzymywanych zarobkach.

Wnioskujący musi spełnij jednak kilka podstawowych warunków:

  • obywatelstwo polskie lub okazanie karty pobytu
  • ukończona pełnoletniość
  • zdolność kredytowa
  • stałe źródło dochodów (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, renta, emerytura lub inne wpływy, które są regularne i umożliwiają spłatę zadłużenia)
  • w przypadku współmałżonków niezbędna jest zgoda kredytowa (zależnie od wysokości kredytu lub pożyczki)

Jeszcze do niedawna banki nie honorowały innych źródeł dochodów niż tych uregulowanych umową o pracę. Sytuacja jednak uległa zmianie, szczególnie teraz gdy sektor specjalistów wykonujących wolne zawody powiększa się z roku na rok. Wiele instytucji ogranicza do minimum formalności jakie należy wypełnić i zamiast zaświadczeń wydawanych przez pracodawcę wystarczy wyciąg z rachunku osobistego. To sposób na uzyskanie zgody kredytowej w jak najkrótszym czasie.

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt gotówkowy

Nie masz pewności co do tego, że bank udostępni Ci niezbędne pieniądze? Masz na to duży wpływ i jeżeli tylko zechcesz - uda Ci się zwiększyć swoją zdolność kredytową. Wystarczy, że przeprowadzisz kilka zmian w swoich nawykach finansowych:

Ureguluj wcześniejsze zobowiązania
Jeżeli posiadasz pożyczkę lub kredyt, postaraj się go spłacić. Każde zadłużenie zmniejsza Twoją zdolność kredytową.
Zmniejsz kwotę zadłużenia
Zastanów się kilka razy czy kwota o jaką wnioskujesz nie jest zbyt wysoka. Dostosuj wysokość pożyczki do swoich możliwości finansowych.
Wydłuż okres spłaty
Wybór dłuższego okresu spłaty jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań w przypadku wysokich kredytów. Rozkładając spłatę w dłuższym terminie, możemy zmniejszyć wysokość swoich miesięcznych rat. Zmniejsza to ryzyko kredytowe jakie ponosi bank.
Ubezpiecz kredyt
Wiele banków obniża koszt kredytu gdy Klient decyduje się na ubezpieczenie. Zapytaj się o taką możliwość w oddziale banku.
Współkredytobiorca
Być może zaciągając kredyt z jakąś bliską osobą uzyskasz lepsze warunki zadłużenia. To szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób, które jeszcze nie mają swojej historii kredytowej i współkredytobiorca uwiarygodni ich jako dłużników.
Zrezygnuj z karty kredytowej i limitu w koncie
Choć limit w koncie osobistym i dostęp do karty kredytowej jest bardzo wygodny dla banku oznacza kolejne zobowiązanie. Jeżeli masz zamiar ubiegać się o kredyt gotówkowy, lub jakikolwiek inny, spłać kartę oraz limit i zakończ umowę na te usługi.

Udostępnij poradę

Komentarze 0