Szukasz pieniędzy na dowolny cel? Nie masz ochoty przechodzić przez procedurę jakiej wymagają banki? Pożyczka pozabankowa jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Czym jest tak naprawdę pożyczka pozabankowa i dlaczego wywołuje tak wiele emocji wśród konsumentów. Zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie pożyczki, dowiedz się o niej jak najwięcej. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek i będziesz mieć pewność, że Twoje zadłużenie jest korzystne.

Pożyczka pozabankowa różni się znacznie od kredytu gotówkowego. Choć oba produkty dotyczą pieniędzy, które możesz wykorzystać na dowolny cel dzieli je bardzo dużo. Przede wszystkim pożyczka pozabankowa nie jest regulowana prawem bankowym i podlega pod kodeks cywilny. Oznacza to, że pożyczek mogą udzielać zarówno osoby prywatne jak i firmy finansowe czy banki. Jest to zarówno duże ułatwienie jak i niebezpieczeństwo, szczególnie w przypadku pożyczek prywatnych. Konsekwencją tego, że pożyczki traktowane są jako świadczenia pieniężne ich zaciągnięcie nie musi wiązać się z podpisaniem umowy. Pożyczka obowiązuje nawet w przypadku umowy słownej. Mimo to "chwilówki" finalizowane są za pomocą uproszczonych umów. Warto zatem przed jej podpisaniem uzgodnić wszystkie warunki pożyczki, by w trakcie spłaty nie zaskoczyć się negatywnie.

Pożyczka gotówkowa najczęściej dotyczy niewielkich sum pieniędzy, do 1000,00 złotych. Spłata zadłużenia nie przekracza natomiast okresu dłuższego niż kilka miesięcy. Większość chwilówek należy uregulować w ciągu 30 dni. Wiele firm pożyczkowych decyduje się na tygodniowe raty, które dają możliwość zminimalizowania jednorazowych kosztów. Należy jednak wcześniej dowiedzieć się w jakim terminie należy spłacić zadłużenie, gdyż wszelkie opóźnienia lub zmiany w spłacie będą mieć konsekwencje finansowe.

Koszt pożyczki pozabankowej znacznie przewyższa opłaty związane z kredytem. Jest to jednak uzależnione od tego, że pożyczkodawca nie dokonuje dokładnego sprawdzenia pożyczkobiorcy. W przeciwieństwie do kredytów dostępnych w ofercie banków, które skrupulatnie badają historię kredytową Klienta i wymagają zaświadczenia o stałych dochodach. Chcąc uniknąć nieprzyjemnych formalności możemy bez problemu zaciągnąć pożyczkę. Aby wypełnić wniosek i uzyskać pieniądze wystarczy okazać dowód osobisty. To zatem sposób na uzyskanie szybkich pieniędzy, bez wypełniania licznych dokumentów. Jest to również jedyne rozwiązanie na pozyskanie gotówki w przypadku osób, które nie spełniają warunków banków, ze względu na niższą zdolność kredytową.

Zanim wybierzesz pożyczkę pozabankową zastanów się czy Cię na nią stać. Jeżeli Twoje kłopoty finansowe są większe, może okazać się, że tego typu usługa będzie kłopotliwa i trudna w spłacie. Musisz mieć na uwadze krótki termin spłaty i wszystkie dodatkowe koszty pożyczki, które znacznie powiększają całkowity koszt usługi.

Minimalna kwota pożyczki
Od 100,00 złotych
Maksymalna kwota pożyczki
Do 1 000,00 złotych (dla stałych Klientów są to kwoty wyższe)
Minimalny okres spłaty
7 dni
Maksymalny okres spłaty
Do 30 dni (w przypadku wyższej kwoty zadłużenia może być to kilka miesięcy)
Oprocentowanie
Czterokrotność stopy lombardowej NBP
Prowizja
Od 0,00% do kilkunastu procent w skali roku
Ubezpieczenie pożyczki
Możliwe
Dodatkowe koszta
Obsługa w domu Klienta, płatne powiadomienie tekstowe, kontakt telefoniczny

Udostępnij poradę

Komentarze 1

  • Pawulek
    2015-09-09 13:12:29
    Trzeba się liczyć z tym że zostaniesz oszukany ;)