5 kwietnia bieżącego roku, po raz pierwszy w Polsce będziemy obchodzić "Dzień bez płacenia gotówką". Choć z roku na rok wzrasta ilość wykonywanych transakcji bezgotówkowych wciąż sięgamy po karty płatnicze rzadziej niż obywatele innych państw europejskich.

Część Polaków wciąż nieufnie podchodzi do transakcji finansowych bez użycia fizycznych pieniędzy. Dotyczy to szczególnie osób starszych, które niechętnie korzystają z nowinek technicznych wykorzystywanych w bankowości. Wiele osób płacąc gotówką pragnie pozostać anonimowym, co oczywiście jest niemożliwe w przypadku transakcji z pomocą rachunku bankowego, karty płatniczej czy aplikacji mobilnej.

Warto jednak pamiętać, że korzystanie z transakcji bezgotówkowych jest bezpieczne, pozwala zaoszczędzić czas, a także zmniejszyć problem "szarej strefy".

"Dzień bez płacenia gotówką" jest polską odpowiedzią na promocję takich płatności prowadzoną w krajach Unii Europejskiej. "No Cash Day" obchodzone jest już od 5 lat, akcja objęta jest patronatem Parlamentu Europejskiego.

Udostępnij wiadomość

Komentarze 0