Lokaty terminowe nie zachęcają do zamrażania pieniędzy na kontach oferowanych przez instytucje. Niskie oprocentowanie utrzymuje się już od wielu miesięcy. Stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego wciąż utrzymują się na rekordowo niskim poziomie, nic nie wskazuje na to, że Rada Polityki zdecyduje się na wprowadzenie zmian. Banki jednak szukają sposobów na pozyskanie nowych Klientów dzięki podnoszeniu oprocentowania dla wybranych ofert.

Obecnie najlepsze warunki proponowane są usługobiorcom, którzy pierwszy raz korzystają z usług danego banku. Instytucja chce w ten sposób zdobyć nowy kapitał, a przy okazji zatrzymać nowego Klienta i zainteresować pozostałymi produktami w swojej ofercie. Coraz częściej to mobilne lokaty gwarantują najwyższy zysk, dlatego też warto przyjrzeć się tym lokatom - szczególnie jeżeli dopiero rozpoczynasz oszczędzać.

Różnica w oprocentowaniu lokaty tradycyjnej, a dostępnej mobilnie wynosi nawet 2,00%. Już 12 banków na rynku proponuje lokaty dostępne wyłącznie dzięki aplikacji mobilnej. Obecnie najciekawszą lokatę tego typu posiada Eurobank, który gwarantuje 3,50% zysków dla lokaty miesięcznej.

Udostępnij wiadomość

Komentarze 0