Przechowywanie oszczędności na lokatach terminowych wiąże się z tym, że z miesiąca na miesiąc oprocentowanie depozytów jest coraz niższe. Wciąż jednak wiele osób szuka najkorzystniejszych ofert i możliwe jest powiększenie kapitału. Na Polskim rynku wciąż nie ma produktów, które przewidują ujemne oprocentowanie, choć poza granicami kraju, takie przypadki są już odnotowane.

Jak sytuacja wygląda w przypadku lokat walutowych?

Oferty dostępne w bankach działających na polskim rynku wciąż jeszcze zapewniają dodatnie oprocentowanie, chociaż trzeba zaznaczyć, że jest ono znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych ofert w krajowej walucie.

Obecnie do najkorzystniejszych lokat walutowych należą te, które zawierane są na dłuższy okres. Termin 12 miesięcznej umowy zapewnia nawet 1,05% (BOŚ Bank) chociaż zdecydowana większość instytucji oferuje zyski, które nie przekraczają 0,50% wartości zamrożonych pieniędzy. Wśród lokat krótkoterminowych, najciekawszą propozycją jest EKOLokata (BOŚ Bank) oraz Lokata Standardowa (Plus Bank),obie lokaty gwarantują oprocentowanie sięgające 0,20% oszczędności w przypadku umowy miesięcznej.

Udostępnij wiadomość

Komentarze 0