ING Bank Śląski opublikował dane zebrane w raporcie opartym na badaniu Finansowego Barometru ING. Zgodnie z informacjami prawie 60% Europejczyków posiada oszczędności. Kraje wyróżnione za największy odsetek oszczędzających to Luksemburg oraz Holandia. Polacy zajęli ostatnie miejsce, wyprzedzili nas m.in. mieszkańcy Turcji oraz Rumuni.

Zaledwie 43% polskich usługobiorców ING Banku Śląskiego posiada odłożone oszczędności. Chociaż osoby, które są w stanie odkładać część swoich miesięcznych dochodów deklarują o chęci oszczędzania problemem okazuje się brak systematyczności. Zaledwie 17% Polaków regularnie odkłada swoje wolne środki.

Najczęściej odkładamy pieniądze na konkretny cel i nie jest to gotówka stanowiąca poduszkę finansową. Dlatego też coraz więcej osób odczuwa dyskomfort z powodu niewystarczającej ilości oszczędności.

Eksperci zapewniają jednak, że wprowadzenie programu 500+ może spowodować wzrost oszczędności, prawie 30% ankietowanych przyznało, że chce zainwestować otrzymane pieniądze z myślą o przyszłości swoich dzieci.

Udostępnij wiadomość

Komentarze 0