Ceny niewielkich mieszkań pod wynajem rosną w górę. W większych miastach koszt wynajmu jest nawet 25% większy niż jeszcze rok temu. Odczuwają to w szczególności studenci oraz młode rodziny szukające swojego pierwszego mieszkania.

Mieszkania 1 i 2 pokojowe stanowią zdecydowaną większość lokali pod wynajem. Deweloperzy nie zamierzają rezygnować z tego trendu i w planach nowych inwestycji wciąż przeważają budynki, w których zdecydowana większość mieszkań to lokale o niewielkiej powierzchni.

W Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi odnotowano najwyższą podwyżkę wynajmu mieszkań do 38 mkw. Inwestorzy chętniej lokują pieniądze kupując mieszkania o mniejszej powierzchni gdyż to one są najczęściej wybierane przez wynajemców. Rynek wciąż potrzebuje lokali o takim metrażu i nic nie wskazuje na zbliżające się zmiany.

Obecnie inwestycje w mieszkania są wyjątkowo atrakcyjne i jak widać mogą przynieść duże zyski, czy ta sytuacja utrzyma się w momencie wprowadzenia programu Mieszkanie +? Może się okazać, że wynajem mieszkania stanie się mniej dochodowy. Warto mieć to na uwadze inwestując swoje oszczędności na dłuższy okres.

Udostępnij wiadomość

Komentarze 0