Rząd chce odblokować jeszcze w tym roku 100 milionów złotych dopłat dla programu Mieszkanie dla Młodych. Oznacza to, że rząd chce wykorzystać 100% limitu na dany rok, bez zachowywania bufora blokującego wydanie niemal 3 tysięcy dopłat rocznie.

Może się okazać, że pieniądze, które zostaną odblokowane znajdą swoje przeznaczenie nawet w ciągu kilku dni. Rynek jest bardzo chłonny, a chętnych na skorzystanie z dopłaty wciąż jest więcej niż przewidzianych środków w całym programie.

Jak to możliwe, że pieniądze tak szybko po odblokowaniu funduszy są przydzielane do beneficjentów? Wiele osób kompletuje wszystkie dokumenty jeszcze przed udostępnieniem gotówki, dzięki czemu mogą złożyć odpowiedni wniosek nawet tego samego dnia w którym dopłaty trafią na rynek.

Budżet może znacznie zyskać na uwolnieniu rezerwy MDM, wraz z kolejnymi kredytami do budżetu państwa trafią podatki zapłacone przez kredytobiorców. Zgodnie z informacjami, na każdą złotówkę zainwestowaną w program Mieszkanie dla Młodych, przypada około 2 lub 3 złotych zysku.

Udostępnij wiadomość

Komentarze 0