Priorytety Unii Europejskiej są bardzo ważne dla rozwoju społeczeństwa europejskiego, gospodarki europejskiej i ogólnie dla rozwoju świata europejskiego. Ważne jest, aby te priorytety były realizowane. W związku z tym wszystkie europejskie zaproszenia do składania wniosków koncentrują się na tych priorytetach. I oczywiście liczba wniosków napisanych w ramach tych zaproszeń przekracza oczekiwania.

Dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej jest zaproszeniem odpowiadającym na jedną z najbardziej palących spraw Europy. Problem efektywności energetycznej. Okazuje się, że jednym z najważniejszych priorytetów Europy jest zarządzanie energią i jej oszczędzanie. Będzie to korzystne na wiele różnych sposobów. Ten priorytet koncentruje się przede wszystkim na środowisku!

W szczególności wezwanie to zachęca MŚP do poddania się audytom energetycznym, które pomogą im oszczędzać energię. Audyty te zapewnią im odpowiednie działania w zakresie oszczędzania energii, które pomogą przedsiębiorstwom na całym świecie oszczędzać energię. Oszczędzanie energii jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Dlatego też Zielona Przedsiębiorczość staje się coraz bardziej popularna wokół firm. Teraz, ze względu na fakt, że zielona przedsiębiorczość jest całkowicie związana z audytami energetycznymi dla firm, ważne jest, aby połączyć te dwie rzeczy w celu osiągnięcia maksymalnych wyników.

Zgodnie z tym założeniem, Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości opracował pomysł badawczy, który może być dość łatwo dodany do tego połączenia i zwiększyć jego wyniki do maksimum. Zielona Przedsiębiorczość generuje rosnące zapotrzebowanie na nowych specjalistów wyposażonych w umiejętności niezbędne do wspierania działań przedsiębiorczych połączonych ze specyficzną domeną obszarów środowiskowych. Profesjonalista, który będzie w stanie:

  • Wspierać tworzenie -lub przechodzenie do - "zielonych firm" poprzez środki takie jak zapobieganie powstawaniu odpadów, ekoprojektowanie, recykling lub wydajność;
  • Promować edukację w zakresie przedsiębiorczości w VET, tworząc świadomość problemów środowiskowych związanych z możliwościami przedsiębiorczości;
  • Dostarczanie wiedzy technicznej, aby pomóc przedsiębiorcom w identyfikacji ekologicznych luk na rynku i znalezieniu odpowiednich rozwiązań;
  • Zwiększenie szans na zatrudnienie bezrobotnych pracowników, kobiet i młodych ludzi zapewniając wsparcie i przewodnik do rozpoczęcia kariery jako przedsiębiorcy w dziedzinie zielonej gospodarki.

GREEN MENTOR WP ma na celu zaprojektowanie i opracowanie innowacyjnych treści i produktów VET , aby zachęcić nowy profil zawodowy Mentora dla zielonych przedsiębiorców, identyfikując i rozwijając kompetencje, metodologie i narzędzia wymagane przez tych Mentorów , aby skutecznie wspierać zieloną przedsiębiorczość w Europie poprzez VET.

Zakres UE dla niniejszego zaproszenia!

Wnioski powinny skupiać się na jednym lub jednej lub więcej z następujących kwestii:

  • Programyszkolenia pracowników i budowania potencjału, ułatwiające MŚP poddanie się audytom energetycznym i wdrożenie zalecanych środków oszczędności energii, należy opracować zgodnie ze specyfiką MŚP (wielkość, sektory, okres funkcjonowania przedsiębiorstwa itp.), podkreślając aspekty finansowe. Programy powinny mieć na celu wypełnienie luki pomiędzy stroną popytu i podaży(MŚP, audytorzy, instytucje finansowe, organy zarządzające systemami wsparcia). Należy zapewnić aktywny udział zarówno kadry kierowniczej, jak i operacyjnej. Proponowane rozwiązanie powinno być dostosowane do warunków krajowych/lokalnych w celu zapewnienia skutecznego przejęcia przez MŚP.
  • Budowanie potencjału w celu wspierania wdrażania zaleceń audyt ów i podejmowania działań niezbędnych do zmniejszenia zużycia energii (konserwacja lub inwestycje w nowy sprzęt, ale być może również działania behawioralne) w przedsiębiorstwach, które muszą poddać się audytom energetycznym (duże przedsiębiorstwa). Opracowanie i wdrożenie środków polityki korporacyjnej obejmującej wszystkich aktorów (od decydentów/członków zarządu firmy do pracowników każdego działu) chcących podjąć bardziej efektywne działania związane z energią (motywacje, zmiana zachowań, łagodzenie postrzeganego ryzyka i barier). Ocena całkowitych kosztów inwestycji w budynki pod względem wpływu finansowego, środowiskowego i zdrowotnego.
  • Inicjatywy wspierające państwa członkowskie w nadawaniu uprawnień lub ustanawianiu krajowych systemów wsparcia dla MŚP , zapewniających odpowiednie zachęty do poddawania się audytom energetycznym lub wdrażania zalecanych środków oszczędności energii.

Wewnioskach należy wykazać, w jaki sposób proponowane działania będą kontynuowane pod względem handlowym po zakończeniu projektu. Zachęca się również do angażowania odpowiednich organizacji powielających .

Komisja oczekuje, że wnioski wymagające wkładu UE w wysokości od 1 do 2 mln EUR pozwolą na odpowiednie zajęcie się tym szczególnym wyzwaniem. Nie wyklucza to jednak składania i wyboru wniosków, w których wnioskuje się o inne kwoty.

Oczekiwany Wpływ

Oczekuje się, żewnioski wykażą, w zależności od zakresu, którego dotyczą, skutki wymienione poniżej, w miarę możliwości przy użyciu wskaźników ilościowych i wartości docelowych:

  • Oszczędności energii pierwotnej wywołane przez projekt (w GWh/rok);
  • Inwestycje w zrównoważoną energię wywołane przez projekt (w mln EUR);
  • Interesariusze rynku ze zwiększonymi umiejętnościami/zdolnościami/kompetencjami (mierzone w liczbie osób ze zwiększonym potencjałem) i długotrwałymi programami szkoleniowymi;
  • Liczba osób/przedsiębiorstw o podwyższonej kulturze energetycznej, dokumentujących dlaczego i w jaki sposób zmiany są efektem poszczególnych działań podjętych w wyniku audytów energetycznych, jak również w zakresie trwałości zmiany zachowań;
  • Polityki i strategie stworzone/przystosowane na poziomie krajowym (mierzone w liczbie inicjatyw/działań podjętych w celu poprawy/utworzenia systemów wsparcia dla audytów i/lub liczbie MŚP wspieranych w realizacji audytu energetycznego).

Dodatkowe pozytywne skutki mogą być ilościowe i zgłoszone w stosownych przypadkach i w miarę możliwości:

  • Redukcja emisji gazów cieplarnianych (w tCO2-eq/rok) i/lub zanieczyszczeń powietrza (w kg/rok) wywołana przez projekt.

Pomysł badawczyIED , GREEN MENTORS, jest rodzajem pomysłu, który może stać się silnym atutem każdego wniosku, który może odpowiedzieć na to zaproszenie. Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości, z ponad 14-letnim doświadczeniem w zakresie projektów i programów unijnych, stworzył w tym celu laboratorium badaw cze. Nasz zespół ekspertów bada rozwija nowe i innowacyjne pomysły, które mogą być dodane do najważniejszych naborów wniosków, koncentrując się na Horyzoncie 2020.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej naszych pomysłów badaw czych odwiedź naszą stronę internetową i zobacz co do tej pory udało nam się opracować. Jeśli jesteś zainteresowany uczynieniem nas swoim partnerem i wzmocnieniem swojego konsorcjum koniecznie skontaktuj się z naszym biurem już dziś. Będzie nam bardzo miło porozmawiać z Tobą i znaleźć idealne połączenie, które może zagwarantować nasz wspólny sukces!

Bądź naszym partnerem